Kronotex Ferrara Oak 3860 8/32

Ламинат Kronotex Herringbone Ferrara даб D 3860

  • Еко-пријателски – идеален за детски соби бидејќи не содржи диетилхексил фталат (DEHP). Производите на фабриката Kronotex се препорачани од списанието Ökotest (Eco-test) на германското друштво за заштита на потрошувачите.
  • Густина на HDF плоча (kg/m 3 ): повеќе од 870 kg/m 3 . Висока отпорност на ролери, ногарки за мебел и потпетици;
  • ER (Registered Emboss): оптика од природно дрво поради соодветниот декор и втиснување;
  • Погоден за влажни подрачја. Смолестиот бранденбуршки бор и посебен метод на нанесување лепак значително ќе го заштитат подот од оток.
  • Двостран тип на брави, каде што „А“ е десната брава, а „Б“ е левата. Секое пакување содржи 14 летви (7 парчиња со брава „А“ и 7 парчиња со брава „Б“);

Ламинираниот паркет Kronotex Herringbone е направен во Вилхелмински стил. Моделот на шевронен ќе додаде пригушен допир на Арт Деко и Арт Нову во поставката и благородно ќе се усогласи со речиси секој стил на мебел.

Категорија

HERRINGBONE – КЛАСИЧКА – НОВО ПОГОДЕНА

Што асоцирате на даска од шевронен под? Веројатно грациозната елеганција на софистицираните селски имоти, преподобните ѕидини на замокот, виенските кафулиња или фоајето на оперските куќи и театрите. А токму тоа е елеганцијата што сега можете да ја внесете во вашиот дом – со нашата колекција HERRINGBONE. Ги подобрува вашите соби со амбиент во Арт Деко и Арт Нову. И така, во комбинација со модерен внатрешен дизајн, можете да создадете извонредно атрактивни контрасти помеѓу традицијата и модерноста, помеѓу модата и историјата во вашиот сопствен простор за живеење.

HERRINGBONE- ова е сосема нова техника на поставување во светот на ламинатни подови, преку која лесно можете да креирате подна покривка со многу сложен изглед.

Бренд

Kronotex

Провери ја цената на производот

Исконтактирајте не за детали!