Salsa Premium

Површинска обработка: Proteco Hardwax масло
Вкупна дебелина: 14 mm
Површина по кутија: 2.658 m²
Дебелина на абениот слој: 2,80 mm
Вкупна маса: 7,5 kg/m²

Категорија

Сакате под кој ќе му даде на вашиот простор допир на луксуз? Salsa Premium е совршен паркет за секој кој бара совршена комбинација на богата традиција, современи бои и текстури. Специјалната заштита на површината на маслото (Protecto Hardwax Oil) ја нагласува природната структура на дрвото, истовремено олеснувајќи го одржувањето на подот, заштедувајќи ви време и пари. Како и сите паркети на Tarkett, и Salsa Premium доаѓа со соодветна палета на лајсни, со 30-годишна гаранција. Пред вас е богат избор на дизајни – изберете едно од осумте различни идејни решенија. Со системот за монтирање T-lock, поставувањето и отстранувањето на подот никогаш не било полесно.

Паркетот Salsa Premium ви овозможува да создадете токму таков амбиент што сте го замислиле – со бескомпромисна удобност, стабилност и стил. Водоотпорната површина го олеснува чистењето, а самиот под е еколошки дизајниран и го штити вашето здравје.

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

– Широк избор на модели и видови дрво
-Отпорен на абење и оштетување
-Едноставна инсталација и економично одржување
-Соодветен опсег на лајсни
-Гаранција 30 години

Пронајдете Salsa Premium која одговара на вашите потреби

Бренд

Tarkett

Провери ја цената на производот

Исконтактирајте не за детали!