STEP XL & L

Површинска обработка: Протеко Натура, Протеко Лак
Вкупна дебелина: 14 mm
Површина по кутија: 1.182 m², 1.008 m², 0.984 m², 0.840 m²
Дебелина на абениот слој: 2,80 mm
Вкупна маса: 7 kg/m², 7,4 kg/m², 7,5 kg/m²

Категорија

Доколку барате префинет и елегантен под, STEP L & XL е вистинскиот избор за вас! Изберете го совршениот дизајн кој ќе го надополни вашиот ентериер. Достапни се многу различни нијанси: одлучете се за незаменливата убавина на природното дрво, бојадисаното дрво или дрвен под со шема создадена со иновативна технологија за дигитално печатење. Станува збор за повеќеслоен паркет со 1 ламела кој е фабрички обработен со уникатен Proteco лак, кој заштедува пари и време што го вложувате во чистење.

Едноставниот систем T-Lock овозможува лесна инсталација и создава уникатно мазна површина, што го олеснува одржувањето на подот. STEP L & XL доаѓа со 30-годишна гаранција и ви обезбедува стабилност и безбедна шарка, така што не мора да се грижите за непријатности како пукнатини или расцепување на подот.

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

– Широк избор на модели и видови дрво
-Отпорен на абење и оштетување
-Едноставна инсталација и економично одржување
-Соодветен опсег на лајсни
-Гаранција 30 години

Пронајдете STEP XL & L кој одговара на вашите потреби

Бренд

Tarkett

Провери ја цената на производот

Исконтактирајте не за детали!