Tango

Површинска обработка: Протеко Натура, Протеко Лак
Вкупна дебелина: 14 mm
Површина по кутија: 2.180 m²
Дебелина на абениот слој: 2,80 mm
Вкупна маса: 7,5 kg/m²

Категорија

Дали барате под кој ќе му даде на вашиот простор впечатлив изглед, со примеси на луксуз? Паркетот од колекцијата Танго е изработен од најдоброто, висококвалитетно дрво од Европа и светот. Природната структура на дрвото дополнително е обработена со боја и брусење, создавајќи разновидни дизајни и стилови – од даски кои имаат егзотичен допир, до традиционални, модерни, ретро и рустикални. Во колекцијата Танго, имате на располагање преку десет нијанси (заедно со соодветна палета на первази) и конечно можете да го создадете амбиентот што отсекогаш сте го посакувале.

Станува збор за Tarkett под кој е издржлив и долготраен, а монтажата на подот е брза и лесна со системот T-Lock, а подот е подготвен за употреба веднаш по монтажата. Поради заштитата на површината (лак Proteco Strong), чистењето на подот е лесно, а одржувањето е економично. Удобноста, атрактивниот дизајн и 30-годишната гаранција на Tarkett ги прават Tango паркетните подови одличен избор.

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

– Широк избор на модели и видови дрво
-Отпорен на абење и оштетување
-Едноставна инсталација и економично одржување
-Соодветен опсег на лајсни
-Гаранција 30 години

Пронајдете Tango кој одговара на вашите потреби

Бренд

Tarkett

Провери ја цената на производот

Исконтактирајте не за детали!